Uruchamiamy II edycję

Uruchamiamy II edycję

Przed nami II edycja programu Sprawny staż. W tym roku rozwijamy projekt i rozszerzamy pole działania. Do udziału zapraszamy 10-ciu pracodawców, odpowiadając jednocześnie na potrzeby uczestników dotyczące większej i bardziej zróżnicowanej liczby ofert stażowych. Z przyjemnością rozpędzimy kariery kolejnych studentów i absolwentów oraz otworzymy nowe firmy na współpracę z osobami z niepełnosprawnościami. A z czego mogą skorzystać obie strony w II edycji? Czytaj dalej: Uruchamiamy II edycję

Zakończenie I edycji

Zakończenie I edycji

17 listopada odbyło się podsumowanie pierwszej edycji programu „Sprawny staż”. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele firm oraz reprezentanci organizacji, które objęły patronat nad projektem. Program poprzez połączenie sił, by stworzyć dostępne miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami, stał się okazją do integracji i szansą na rozwój dla obu stron. Czytaj dalej: Zakończenie I edycji

Firmy czekają na stażystów. Aplikuj!

Firmy czekają na stażystów. Aplikuj!

Do programu „Sprawny staż” dołączyła IKEA – jedna z najbardziej znanych marek w branży wyposażenia domu na świecie. Wcześniej do partnerstwa przystąpiły również: Bayer, Siemens Healthineers oraz ERGO Hestia. Firmy wspólnie z Integralią chcą stworzyć inkluzywne środowisko pracy poprzez organizację miejsc stażowych dla osób z niepełnosprawnościami. Pracodawcy oferują łącznie 17 staży w różnej formie: stacjonarnej, hybrydowej i zdalnej. Pierwsze praktyki rozpoczną się w już czerwcu. Termin na przesłanie CV mija 15 maja. Czytaj dalej: Firmy czekają na stażystów. Aplikuj!

Praktykuj D&I. Dołącz do programu

Praktykuj D&I. Dołącz do programu

Do 10 kwietnia czekamy na zgłoszenia firm zainteresowanych uczestnictwem w programie Sprawny staż. Pozostały jeszcze 3 wolne miejsca! Do tej pory do projektu przystąpiły ERGO Hestia, Bayer oraz Siemens Healthineers. Wszystkim partnerom ułatwiamy zatrudnienie stażystów z niepełnosprawnościami oraz tworzenie i integrację różnorodnych zespołów.

Czytaj dalej: Praktykuj D&I. Dołącz do programu

Integralia integruje

Integralia integruje

Ruszył pierwszy ogólnopolski program stażowy dla osób z niepełnosprawnościami realizowany z dużymi i cenionymi firmami w Polsce. Wśród nich ERGO Hestia, Bayer oraz Siemens Healthineers. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Grupy ERGO Hestia Integralia. O programie rozmawiamy z Moniką Truszkowską-Bednarek, prezeską fundacji.

Czytaj dalej: Integralia integruje

W Siemens Healthineers inwestujemy w ludzi

W Siemens Healthineers inwestujemy w ludzi

Siemens Healthineers to pierwszy pracodawca, który zgłosił się do programu Sprawny staż. Firma angażuje się w rewolucjonizowanie ochrony zdrowia i kształtowanie jej przyszłości. Ulepsza usługi placówek medycznych oraz dba o dobrostan pacjentów. W jaki sposób umożliwia realizowanie potencjału swoim różnorodnym pracownikom?  Opowiada o tym Monika Antepowicz, Dyrektorka HR.

Czytaj dalej: W Siemens Healthineers inwestujemy w ludzi