„Sprawny staż” w toku! Jak program zmienia życie stażystów?

„Sprawny staż” w toku! Jak program zmienia życie stażystów?

Trwa program stażowy „Sprawny staż” koordynowany przez Fundację Grupy ERGO Hestia Integralia. W ramach przedsięwzięcia studenci podjęli staże w firmach Bayer, ERGO Hestia, IKEA oraz Siemens Healthineers, w myśl idei zatrudnienia wartościowych pracowników z niepełnosprawnościami. Pierwsza edycja programu udowadnia, że różnego rodzaju ograniczenia w funkcjonowaniu nie są przeszkodą w obliczu chęci i wytrwałej pracy. Czytaj dalej: „Sprawny staż” w toku! Jak program zmienia życie stażystów?

Firmy czekają na stażystów. Aplikuj!

Firmy czekają na stażystów. Aplikuj!

Do programu „Sprawny staż” dołączyła IKEA – jedna z najbardziej znanych marek w branży wyposażenia domu na świecie. Wcześniej do partnerstwa przystąpiły również: Bayer, Siemens Healthineers oraz ERGO Hestia. Firmy wspólnie z Integralią chcą stworzyć inkluzywne środowisko pracy poprzez organizację miejsc stażowych dla osób z niepełnosprawnościami. Pracodawcy oferują łącznie 17 staży w różnej formie: stacjonarnej, hybrydowej i zdalnej. Pierwsze praktyki rozpoczną się w już czerwcu. Termin na przesłanie CV mija 15 maja. Czytaj dalej: Firmy czekają na stażystów. Aplikuj!

Praktykuj D&I. Dołącz do programu

Praktykuj D&I. Dołącz do programu

Do 10 kwietnia czekamy na zgłoszenia firm zainteresowanych uczestnictwem w programie Sprawny staż. Pozostały jeszcze 3 wolne miejsca! Do tej pory do projektu przystąpiły ERGO Hestia, Bayer oraz Siemens Healthineers. Wszystkim partnerom ułatwiamy zatrudnienie stażystów z niepełnosprawnościami oraz tworzenie i integrację różnorodnych zespołów.

Czytaj dalej: Praktykuj D&I. Dołącz do programu

Integralia integruje

Integralia integruje

Ruszył pierwszy ogólnopolski program stażowy dla osób z niepełnosprawnościami realizowany z dużymi i cenionymi firmami w Polsce. Wśród nich ERGO Hestia, Bayer oraz Siemens Healthineers. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Grupy ERGO Hestia Integralia. O programie rozmawiamy z Moniką Truszkowską-Bednarek, prezeską fundacji.

Czytaj dalej: Integralia integruje

W Siemens Healthineers inwestujemy w ludzi

W Siemens Healthineers inwestujemy w ludzi

Siemens Healthineers to pierwszy pracodawca, który zgłosił się do programu Sprawny staż. Firma angażuje się w rewolucjonizowanie ochrony zdrowia i kształtowanie jej przyszłości. Ulepsza usługi placówek medycznych oraz dba o dobrostan pacjentów. W jaki sposób umożliwia realizowanie potencjału swoim różnorodnym pracownikom?  Opowiada o tym Monika Antepowicz, Dyrektorka HR.

Czytaj dalej: W Siemens Healthineers inwestujemy w ludzi

UG: równe szanse w edukacji i na rynku pracy

UG: równe szanse w edukacji i na rynku pracy

Uniwersytet Gdański to uczelnia otwarta, społecznie odpowiedzialna i zaangażowana – zgodnie ze „Strategią Uniwersytetu Gdańskiego na lata 2020-2025”. Cel ten realizujemy poprzez podejmowanie codziennych działań na rzecz wszystkich osób z niepełnosprawnościami związanych z uczelnią. Poprawiamy dostępność do oferty kształcenia i rynku pracy, likwidujemy bariery architektoniczne, wprowadzamy racjonalne rozwiązania dla wsparcia osób z poszczególnymi rodzajami niepełnosprawności, uwzględniamy indywidualne potrzeby mające na celu maksymalizowanie rozwoju intelektualnego i społecznego. Krok po kroku wdrażamy art. 24 Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych w obszarze szkolnictwa wyższego.

Czytaj dalej: UG: równe szanse w edukacji i na rynku pracy