Wystartowała rekrutacja kandydatów do II edycji programu. Do udziału zapraszamy studentów i absolwentów studiów licencjackich, magisterskich lub inżynierskich w dowolnym trybie, którzy posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i nie ukończyli 30. roku życia. Fundacja Integralia zorganizuje dla uczestników przyjazne, płatne staże w dużych i znanych firmach.

Celem działania jest zarówno pomoc młodym osobom z niepełnosprawnościami w rozpoczęciu wymarzonej kariery zawodowej, jak i wsparcie pracodawców w przygotowaniu zespołów do przyjęcia osób z niepełnosprawnościami. W bieżącej edycji programu biorą udział: Accenture, Bayer, IKEA, ERGO Hestia, Siemens Healthineers, Symfonia i Twinings. Pracodawcy przygotowali 20 ciekawych ofert w takich obszarach jak HR, analiza danych, finanse, komunikacja i PR, administracja, BHP, prawo, zarządzanie produktem. Każdy stażysta otrzyma wynagrodzenie w wysokości minimum 4 200 zł brutto za miesiąc stażu w pełnym wymiarze. Praktyki trwają 3 miesiące i odbędą się w formule stacjonarnej, zdalnej i hybrydowej. Studentów, którzy marzą o przeprowadzce nad Zatokę Gdańską, mogą szczególnie zainteresować staże w ERGO Hestii. Firma gwarantuje zwrot kosztów zakwaterowania dla osób zmieniających miejsce zamieszkania w celu odbycia stażu w Trójmieście.

Pierwsza edycja programu Sprawny staż zaskoczyła pozytywnymi rezultatami pracodawców oraz samych stażystów. Jak pokazują statystyki, wszyscy stażyści są zadowoleni z odbytego stażu, a blisko 40 proc. z nich zostało w firmach na dłużej. Jedną z osób kontynuujących współpracę jest Klaudia, która wypowiada się o Sprawnym stażu dla Gazety Wyborczej:

– Chciałam zdobyć doświadczenie w dużej organizacji – opowiada Klaudia.  Staż rozpoczęłam na początku października zeszłego roku. Jako że studiuję stacjonarnie, firma zgodziła się, abym mogła odbyć zdalne praktyki. Zresztą inaczej by się nie dało. Centrala Bayera mieści się w Gdańsku, ja mieszkam na Podkarpaciu, a studiuję na Śląsku. Dzięki wyrozumiałości przełożonej udało się wszystko pogodzić i dostosować grafik stażu do mojego planu zajęć na uczelni.

Pani Klaudia studiuje informatykę, specjalizuje się w problematyce big data i w czerwcu broni pracy dyplomowej poświęconej analizie statystycznej procesów starzenia się polskiego społeczeństwa. Podczas praktyk miała okazję pracować z danymi. – Zajmowałam się przetwarzaniem zapytań i wniosków dotyczących klientów i dostawców Bayera. Do moich kompetencji należało m.in. aktualizowanie baz danych – opowiada stażystka.

Jeszcze nie wie, co będzie robić po zakończeniu studiów. Na razie korzysta z przedłużonego stażu w Bayerze. – Jestem zadowolona z praktyk. Dostawałam konkretne zadania do wykonania, odbyłam wiele pożytecznych szkoleń. Nie było to siedzenie za biurkiem dla samego siedzenia – podkreśla studentka.

Studencie, absolwencie – bądź jak Klaudia! Przyśpiesz swój rozwój zawodowy i zdobywaj doświadczenie w branży. Zobacz wszystkie oferty na stronie sprawnystaz.pl i aplikuj. Na zgłoszenia czekamy do 28 maja 2023r. Rozmowy kwalifikacyjne prowadzone są przez cały okres rekrutacji. Wysyłając CV już dziś, zwiększasz swoją szansę na staż!

Zapraszamy do udziału!