Otwieramy rekrutację dla kandydatów i kandydatek z niepełnosprawnościami do III edycji programu „Sprawny staż”. Na chętnych czeka 30 ofert w 12 międzynarodowych firmach. Termin na wysłanie CV mija 26 maja 2024 r.

Do projektu organizowanego przez Fundację Integralia zapraszamy studentów i studentki oraz absolwentów i absolwentki studiów licencjackich, magisterskich lub inżynierskich, niezależnie od trybu studiów, którzy posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności oraz nie ukończyli 30. roku życia. Uczestnicy odbędą płatne staże w renomowanych, dużych firmach.

–  Tegoroczna edycja programu jest wyjątkowa, ponieważ dołączyło do niej aż 12 pracodawców! Partnerami w 2024 roku zostali: Accenture, Bayer, Credit Agricole, Deloitte, ERGO Hestia, IKEA, mBank, ORLEN, Procter & Gamble, Rossmann, Siemens Healthineers oraz State Street. To świadome, odpowiedzialne firmy, które zaoferowały ciekawe stanowiska i możliwości rozwoju kompetencji zawodowych w przyjaznych warunkach – mówi Monika Truszkowska-Bednarek, prezeska Fundacji Integralia.

Celem „Sprawnego stażu” jest wsparcie młodych osób z niepełnosprawnościami w rozpoczęciu swojej wymarzonej ścieżki kariery. Zdobycie doświadczenia w międzynarodowym środowisku biznesowym, praca w uznanych na rynku firmach i udział w ambitnych projektach umożliwia realizację tego celu. Aż 40% uczestników poprzednich edycji kontynuowało współpracę z firmą, w której odbyło staż. Pozostałe osoby, które szukały dla siebie miejsca na rynku pracy, również zdobyły upragnione zatrudnienie. Program to świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w bezpiecznym, otwartym na potrzeby osób z niepełnosprawnościami miejscu. Fundacja Integralia dba o włączające środowisko pracy, szkoli zespoły przyjmujące stażystów i wspiera firmy na każdym etapie realizacji projektu.   

Praktyki rozpoczynają się w lipcu i trwają 3 miesiące. Niektórzy pracodawcy oferują staże dłuższe – półroczne, a nawet roczne. Minimalna stawka wynagrodzenia wynosi 4872 zł brutto za miesiąc stażu w pełnym wymiarze. Program zakłada tryb pracy w formie stacjonarnej, hybrydowej i w pełni zdalnej (w zależności od ogłoszenia). Zapraszamy do zapoznania się z branżami – do wyboru jest 30 interesujących ofert. Kandydaci i kandydatki mogą aplikować do 26 maja 2024 r.

Poniżej przedstawiamy staże w podziale na obszary, etapy procesu rekrutacji oraz plan targów pracy, na których zaprezentujemy ofertę programu Sprawny staż. Jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas, chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości!

Oferty staży według kategorii:

ADMINISTRACJA/ OBSŁUGA KLIENTA

ANALIZA DANYCH

BANKOWOŚĆ

CHEMIA/ INŻYNIERIA PROCESOWA

FINANSE/ EKONOMIA/ ZARZĄDZANIE

HR/ MARKETING

INFORMATYKA

LOGISTYKA

PRAWO

Proces rekrutacji składa się z dwóch głównych etapów:

 1. Pierwszy etap prowadzony jest przez Fundację Integralia. Rozmowy kwalifikacyjne odbywają się w godzinach 8.00 – 16.00 (stacjonarnie lub online). Jeśli pomyślnie przejdziesz ten etap, zarekomendujemy Twoją kandydaturę do stażodawcy.
 2. Drugi etap prowadzony jest przez firmę, która realizuje staż. O wyniku rozmów dowiesz się najpóźniej do 21 czerwca 2024 roku.

Podczas rekrutacji mogą pojawić się testy kompetencyjne.

Ważne jest dla nas stworzenie dostępnego procesu rekrutacji na każdym jego etapie. Jeśli masz jakiekolwiek potrzeby wynikające z niepełnosprawności, poinformuj nas o tym w formularzu rekrutacyjnym lub podczas rozmowy telefonicznej z rekruterką. Zadbamy o nie w trakcie rekrutacji.

Termin zgłoszeń mija 26 maja. Zapraszamy do aplikowania!

Integralia na targach pracy

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Integralia będzie obecna na kilku ważnych wydarzeniach w nadchodzącym czasie. Podczas wiosennej edycji targów pracy zaprezentujemy ofertę programu Sprawny staż.

Harmonogram wydarzeń:

 1. 04.04.2024 (czwartek) Talent Days Warszawa
  Miejsce: PGE Narodowy
 2. 09.04.2024 (wtorek) – Talent Days Gdańsk
  Miejsce: Plenum Gdańsk
 3. 18.04.2024 (czwartek) – Targi Pracy i Praktyk SWPS online
  W tym dniu odbędzie się także spotkanie na temat „Sprawnego stażu”.
 4. 18.04.2024 (czwartek) – Przystanek Kariera vol. 2 w Gdyni
  Miejsce: Uniwersytet WSB Merito Gdynia
 5. 19.04.2024 (piątek) – Targi Pracy i Praktyk SWPS Sopot
  W programie znajdą się również warsztaty „Zmień Perspektywę”.
  Miejsce: SWPS Sopot
 6. 16.05.2024 (czwartek)Przystanek Kariera vol. 2 w Gdańsku
  Miejsce: Uniwersytet WSB Merito Gdańsk

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia naszego stoiska na wymienionych wydarzeniach. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z ciekawymi propozycjami na wakacyjny czas! Targi to również szansa na nawiązanie cennych kontaktów zawodowych. Nie przegap tych wydarzeń i rozwijaj swoją karierę z Fundacją Integralia!