Do programu „Sprawny staż” dołączyła IKEA – jedna z najbardziej znanych marek w branży wyposażenia domu na świecie. Wcześniej do partnerstwa przystąpiły również: Bayer, Siemens Healthineers oraz ERGO Hestia. Firmy wspólnie z Integralią chcą stworzyć inkluzywne środowisko pracy poprzez organizację miejsc stażowych dla osób z niepełnosprawnościami. Pracodawcy oferują łącznie 17 staży w różnej formie: stacjonarnej, hybrydowej i zdalnej. Pierwsze praktyki rozpoczną się w już czerwcu. Termin na przesłanie CV mija 15 maja.

Wszystkie staże są płatne, większość trwa 3 miesiące, ale jest także staż całoroczny. Wynagrodzenie brutto za pełen miesiąc wynosi 3 500 zł. Dla najlepszych studentów i absolwentów istnieje szansa na kontynuację kariery. Firmy przygotowały oferty w wielu różnych obszarach takich jak: administracja, logistyka, prawo, dział produktowy, marketing online, PR i komunikacja, HR, aktuariat, pricing, modelowanie ryzyka, rachunkowość, finanse, big data, likwidacja szkód komunikacyjnych, Source2Pay, Master Data, Data Science, UX Designer, Enterprise Architect, Product Designers / Software Engineers for Automation, BI/Python developers, Software Developers.Każde przedsiębiorstwo biorące udział w programie określiło własne wymagania i zakres zadań na stażu.

Program „Sprawny staż” ma umożliwić stażystom zdobycie wartościowego doświadczenia zawodowego u najlepszych pracodawców w Polsce. Dzięki niemu w przyszłości łatwiej im będzie znaleźć satysfakcjonującą pracę. Wszyscy stażyści wezmą udział w ciekawych projektach, sprawdzą swoją wiedzę i umiejętności w praktyce, dołączą do świadomego oraz wspierającego zespołu specjalistów. Krótka charakterystyka partnerów biorących udział w programie i ich oferta przedstawia się następująco:

ERGO Hestia – jedna z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce, którą tworzy 3 tysiące pracowników, ponad 3,6 miliona klientów indywidualnych oraz firm. ERGO Hestia przygotowała 5 staży, w tym staż całoroczny dla Młodych Analityków. Oferuje zwrot kosztów zakwaterowania, dzięki czemu stażyści z całej Polski mogą mieszkać i pracować w Sopocie bezpośrednio nad morzem.

Siemens Healthineers – wiodący dostawca technologii medycznych z ponad 125-letnim doświadczeniem. Firma zorganizuje staże w 4 różnych działach w siedzibie mieszczącej się w centrum Warszawy. Na niektórych stanowiskach istnieje możliwość pracy hybrydowej.

Bayer – jeden z największych koncernów chemicznych i farmaceutycznych specjalizujący się w dziedzinach: opieka zdrowotna i rolnictwo. Bayer oferuje 5 staży w formie zdalnej – to okazja do wykorzystania znajomości języka angielskiego, którym pracownicy posługują się na co dzień.

IKEA – globalna marka artykułów wyposażenia domu mająca sklepy w ponad 60 krajach. IKEA zorganizuje 3 miejsca stażowe w Warszawie i Jankach pod Warszawą. Oferty dotyczą obszarów związanych z pracą z ludźmi jak: rekrutacja, onboarding, Employer Branding.  

Do aplikowania zapraszamy studentów i absolwentów z niepełnosprawnością. Sprawny staż ma wyrównywać szanse osób rozpoczynających karierę w dostępie do rynku pracy i ciekawych ofert staży. Zależy nam, by kandydaci, wybierając dla siebie najlepsze miejsca do rozwoju, kierowali się swoimi zainteresowaniami i kompetencjami. Pracodawcy natomiast, korzystając z naszego wsparcia, zadbają o komfortowe warunki pracy oraz przygotują ambitne zadania na miarę potrzeb i oczekiwań. Stażysta może liczyć na przyjazne i otwarte środowisko pracy – mówi Monika Truszkowska-Bednarek, prezeska Fundacji Integralia.

Oferty stażowe znajdują się na stronie sprawnystaz.pl. CV można przesyłać do 15 maja 2022 roku. Rozmowy z kandydatami prowadzone są na bieżąco.

Zapraszamy do aplikowania!